Różni ich wiek, wykształcenie, wykonywane zawody, ale łączy wspólny cel – Bałtyk, czyli okno na świat. Chcą, aby nasze morze było zawsze czyste i wypełnione życiem.

Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF to ludzie w każdym wieku i pochodzący z różnych środowisk. Dzięki temu stanowią tygiel różnych pomysłów i działań, w którym tkwi największa siła. Ich energią jest zdolność do wspólnej mobilizacji w obliczu wezwań wymagających interwencji. Wszyscy z nich myślą globalnie, lecz działają lokalnie. Wiedzą bowiem, że małe kroki zbliżają do wielkich celów.

Blekitny Patrol WWF

Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jak dotąd największa i najciekawsza akcja WWF Polska. Pozwala na czynne zaangażowanie społeczności lokalnej w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim, a także innym potrzebującym wsparcia zwierzętom.

Dołącz do Błękitnego Patrolu WWF

Członkowie Błękitnego Patrolu WWF stanowią niezwykle zróżnicowaną grupę. Znajdziemy wśród nich uczniów, studentów, emerytów, nauczycieli, urzędników i przedsiębiorców, a zatem przedstawicieli różnorodnych stopni edukacji i zawodów. Pomimo różnic wolontariusze doskonale ze sobą współpracują. Ramię w ramię biorą udział w akcjach terenowych, wydarzeniach i szkoleniach, przekazując sobie nawzajem zdobyte informacje i doświadczenia.

Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF propagują wiedzę o ssakach i ptakach bałtyckich poprzez prowadzenie akcji edukacyjnych w szkołach, bibliotekach, urzędach, a także w czasie pikników i innych wydarzeń organizowanych na całym wybrzeżu. Dzięki nim turyści i mieszkańcy nadmorskich miejscowości mogą dowiedzieć się o biologii, zwyczajach i ochronie fok szarych, morświnów czy ptaków składających lęgi na plażach – sieweczkach obrożnych, ostrygojadach czy rybitwach. Te unikatowe gatunki domagają się dziś docenienia i wsparcia.

Błękitny Patrol WWF powstał w ramach projektu „Wsparcie restytucji i ochrony ssaków bałtyckich w Polsce”, następnie działał w ramach akcji „Ochrona siedlisk ssaków i ptaków morskich”, a od 2017 r. kontynuuje swoją aktywność w obrębie działania „Ochrona ssaków i ptaków morskich i ich siedlisk”. Patrol współpracuje ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu oraz z Grupą Badawczą Ptaków Wodnych KULING.

 

Błękitny Patrol WWF działa w ramach projektu „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja” POIS.02.04.00-00-0042/18.

pois

 

Podejrzenia o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych sygnalizować można wysyłając zgłoszenie na adres: @email lub poprzez mechanizm zawarty na stronie
WIĘCEJ INFORMACJI 

Chcesz dołączyć do Błękitnego Patrolu WWF?

Wypełnij formularz i dołącz do grupy wolontariuszy WWF patrolujących polskie wybrzeże!

Chcę dołączyć!